Porządek nabożeństw

Sobota, 27.04.2024r

9:00 Spotkanie w kościele dla ministrantów, lektorów i kandydatów.

9:00 Odwiedziny Chorych.

17:00 Msza św. niedzielna:

O wieczną radość dla + mamy w 18. rocz. śmierci, za ++ rodziców, ++ z rodzin Wilczek i Szlosarek, + ks. proboszcza Mariana Krojenkę i za dusze w czyśćcu cierp.

Niedziela, 28.04.2024r – V Wielkanocna

7:30 Za + Wiesławę Stefankiewicz, ++ rodziców i teściów.

10:30 O wieczną radość dla ++ rodziców Irmgardy i Waltra Sznajder oraz za ++ dziadków z obu stron.

12:00 Do Bożej Opatrzności przez wstaw. M.B. Różańcowej i Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, prosząc o dalsze, dary Ducha Świętego i zdrowie dla córki Magdaleny z okazji 1. rocz. urodzin oraz o Bożą opiekę dla córki Leny, syna Bartłomieja i całej rodziny.

Błogosławieństwo rocznego dziecka: Magdaleny Zubel (z intencji mszalnej).

Po mszy św. Chrzest: Wiktor Brunon Maśnica.

15:00 1) Przez wstaw. Świętych Aniołów Stróżów w int. Jakuba Parczyk z okazji 5. rocz. urodzin  oraz o Bożą opiekę dla całej rodziny.

2) Przez wstaw. św. Franciszka w int. Hodowców Gołębi Pocztowych z prośbą o Boże Błogosławieństwo, potrzebne łaski i zdrową rywalizację w Lotach Gołębi Pocztowych oraz o wieczną radość dla ++ kolegów Hodowców.

Poniedziałek, 29.04.2024r – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła; patronki Europy

18:00 Msza św. szkolna:

1)  Za + mamę Marię Supernok na pamiątkę urodzin i za + ojca Jerzego Supernok – prosząc o wieczną radość.

2) Do Bożej Opatrzności przez wstaw. M.B. Uzdrowienia Chorych z prośbą o łaskę zdrowia dla Anny i Piotra oraz o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny.

Po mszy św. próba dla dzieci przygotowujących się do I-wszej Komunii Św.

Wtorek, 30.04.2024r

18:00 1) Za ++ teściów Mariannę i Maksymiliana, braci Leszka i Rafała Parszewskich, dziadków z rodzin Kępas i Parszewskich, chrzestnych Franciszkę Parszewską i Feliksa Drabik.

2) Za + Teresę Zalewską w 1. rocz. śmierci.

Po mszy św. próba dla dzieci przygotowujących się do I-wszej Komunii Św.

Środa, 01.05.2024r – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; Święto Pracy

7:00 1) Za + ojca Alojzego Gralok na pamiątkę urodzin, + matkę, teścia, szwagrów Jana i Piotra, ++ z pokrew. Gralok, Krupa i Hosz.

2) Przez wstaw. św. Jacka i św. Jana Bosko z prośbą o Boże Błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, o pomyślne zdanie egzaminów dojrzałości, dobry wybór drogi życiowej w int. Jacka oraz o zdrowie i opiekę Bożą w rodzinie.

Po mszy św. nabożeństwo majowe.

Czwartek, 02.05.2024r – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; I czwartek miesiąca

17:00 – 17:50 Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi.

18:00 1) Za ++ rodziców Marię i Alojzego Klocek, Stefanię i Kazimierza Sikora.

2) Intencja wolna.

Po mszy św. nabożeństwo majowe z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy oraz katechezą eucharystyczną.

Piątek, 03.05.2024r – uroczystość N.M.P. Królowej Polski; Święto Konstytucji 3-go Maja

7:00 Za + matkę Matyldę Dziurzyk, jej męża i syna, ++ z pokrew. Gralok, Dziurzyk, Mętel, ++ Barbarę i Agnieszkę Aparta i za dusze w czyśćcu cierp.

18:00 W int. członków 2 Róży Różańcowej, za ++ z tej Róży, ks. proboszcza Mariana Krojenkę oraz w int. budowy kościoła.

Po mszy św. nabożeństwo majowe.

Sobota, 04.05.2024r – wspomnienie św. Floriana, męczennika; I sobota miesiąca

6:30 Różaniec I-wszo sobotni z litanią do Niepokalanego Serca N.M.P.

7:00 W int. członków 7 Róży Różańcowej, ich rodzin i za ++ z tej Róży.

14:00 Chrzest: Kacper Michał Baron.

16:30 Nabożeństwo majowe.

17:00 Msza św. niedzielna:

1) Za ++ Adelajdę i Józefa Stajszczyk, syna Pawła, Gertrudę i Franciszka Kowolik, synów Jana i Zygfryda, wszystkich ++ z rodzin Stajszczyk, Pudlo, Kowolik i Greif.

2) Za ++ rodziców Janinę i Mariana Finfando, brata Antoniego i za ++ z pokrew.

3) Przez wstaw. św. Floriana i M.B. Różańcowej w int. Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzybowicach, dziękując za otrzymane łaski, prosząc o bezpieczną pracę, opiekę św. Floriana, zdrowie i Boże Błogosławieństwo oraz Bożą opiekę w ich rodzinach.

Niedziela, 05.05.2024r – VI Wielkanocna

7:30 O wieczną radość dla + ojca Jerzego Cebula w 40. rocz. śmierci, matkę Annę w 20. rocz. śmierci, ++ rodziców Matyldę i Tomasza Konieczny, dziadków i krewnych z obu stron oraz za + ks. proboszcza Mariana Krojenkę.

10:30 ROCZNICA I-WSZEJ KOMUNII ŚW.:

W int. dzieci obchodzących rocznicę I-wszej Komunii Św., ich rodziców, chrzestnych i rodzin.

12:00 1) Do Bożej Opatrzności przez wstaw. M.B. Różańcowej i św. Floriana z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze, Boże Błogosławieństwo i zdrowie dla Magdy i Błażeja w 15. rocz. Ślubu oraz o wszelkie potrzebne łaski dla Błażeja z okazji 40-tych urodzin.

2) Do Ducha Świętego przez wstaw. M.B. Różańcowej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, zdrowie, dary Ducha Świętego i Boże Błogosławieństwo dla Krystiana Sobolewskiego z okazji 18. rocz. urodzin.

Po mszy św. Chrzest: Ignacy Piotr Buja.

15:00 Za + męża Engelberta Mateja i za ++ z rodziny.